• SŁUCHAJ ONLINE
Kolejny udany sparing rozegrali piłkarze Górnika Polkowice

Podopieczni trenera Enkeleida Dobi pokonali w Lubinie lidera III ligi – Śląsk II Wrocław 3:0. To już czwarty mecz kontrolny zielono-czarnych w tym roku. Tym razem polkowiczanie zmierzyli się z czołowym zespołem trzeciej ligi. Wynik spotkania otworzył już w pierwszych minutach meczu Kacper Kocik. Do przerwy pomimo kilku dogodnych sytuacji, więcej bramek nie padło. Trener Enkeleid Dobi przez całe spotkanie żonglował swoim graczami, którzy co kilkanaście minut pojawiali się na murawie, by za kolejne pół godziny dokonać kolejnych roszad. W drugiej odsłonie kapitalne, prostopadłe podanie na 18 metr otrzymał zawodni testowany w Górniku. Wyszedł sam na sam z golkiperem gości, po czym mijając bramkarza wpakował futbolówkę do pustej bramki Śląska. W końcówce spotkania na listę strzelców po raz kolejny w tym roku wpisał się Eryk Sobków, a polkowiczanie wygrali całe spotkanie 3:0. Zadowolenia z występów swojej drużyny nie ukrywał trener Dobi. Szkoleniowiec Górnika podkreślał, że do rozgrywek ligowych pozostał jeszcze miesiąc ale praktycznie już dziś skład został ostatecznie zamknięty. Teraz pozostaje jedynie zgranie ze sobą całego zespołu.

Górnik Polkowice – Śląsk II Wrocław 3:0 (1:0)
Bramki dla Górnika: Kacper Kocik 7, zawodnik testowany 69, Eryk Sobków 86

Górnik Polkowice

I połowa: Kopaniecki – Fryzowicz, Kowalski-Haberek, Kocik, Król, Wacławczyk, Mucha, Szymkowiak, Osiadły, Szuszkiewicz, Bednarski

II połowa: Furtak – Radziemski, Opałacz, Kowalski-Haberek, Magdziak, Ekwueme, Galas, Baranowski, zawodnik testowany, Sobków, zawodnik testowany

Grali także: Morawski, Malec, Mazurowski, Janczak

Śląsk II Wrocław

I połowa: Gracjan Korytkowski – Adrian Sobczak, Łukasz Wiech, Paweł Kucharczyk, Patryk Caliński, Mateusz Młynarczyk, Patryk Szymański, Szymon Krocz, Jakub Jarzębowski, Maciej Buławski, Kacper Głowieńkowski.

II połowa: Gracjan Korytkowski – Trepczyński, Łukasz Wiech, Paweł Kucharczyk, Olivier Wypart, Mateusz Młynarczyk, Tomasz Mamis, Jakub Jarzębowski (60 Igor Maruszak), Paweł Fediuk, Kacper Izydorczyk, Filip Michalski.