• SŁUCHAJ ONLINE
Pogrom w Polkowicach

Piłkarze Górnika Polkowice podtrzymali dobrą passę zwycięstw. Po wysokiej wygranej w Pruszkowie tym razem zielono-czarni rozbili Gryfa Wejherowo 5:0. Pojedynek przez pierwszy kwadrans był bardzo wyrównany a obie drużyny stworzyły sobie kila dogodnych sytuacji po bramką rywala. Festiwal strzelecki w wykonaniu Górnika rozpoczął się dopiero minutę przed końcem pierwszej połowy, kiedy to Michał Bednarski z bliskiej odległości pokonał golkipera Gryfa. Do przerwy podopieczni trenera Enkeleida Dobi prowadzili 1:0. W drugiej odsłonie polkowiczanie nie przestali szturmować bramki przyjezdnych, a kolejne gole były tylko kwestią czasu. W 57 min. na 2:0 podwyższył kapitan miejscowych – Kamil Wacławczyk. Chwilę później za faul na Mariuszu Szuszkiewiczu w polu karnym arbiter wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem okazał się Bednarski, który tym razem na raty pokonał Wiesława Ferrę. W ostatnich 10-ciu minutach padły jeszcze dwa gole. Najpierw na 4:0 powyższych Patryk Mucha, a wynik spotkania ustalił w ostatniej minucie meczu, pięknym strzałem z rzutu wolnego - Mariusz Szuszkiewicz. Dzięki wygranej Górnik awansował na 9. miejsce w tabeli a Michał Bednarski z 9-cioma golami zajmuję drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Górnik Polkowice - Gryf Wejherowo 5:0 (1:0)
Bramki: Michał Bednarski 44, 61, Kamil Wacławczyk 57, Patryk Mucha 82, Mariusz Szuszkiewicz 89

Górnik: 99. Jakub Kopaniecki - 11. Dominik Radziemski, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 84. Marek Opałacz, 3. Mateusz Magdziak - 29. Filip Baranowski (84, 27. Dominik Małkowski), 8. Patryk Mucha, 30. Kamil Wacławczyk (71, 9. Wojciech Galas), 17. Mariusz Szuszkiewicz, 77. Piotr Azikiewicz (63, 23. Eryk Sobków) - 18. Michał Bednarski (79, 25. Karol Fryzowicz).

Gryf: 12. Wiesław Ferra - 11. Mateusz Goerke, 3. Bartosz Gęsior, 4. Damian Lisiecki, 13. Mariusz Sławek - 23. Szymon Nowicki (46, 17. Mikołaj Gabor), 6. Oskar Sikorski, 18. Marcin Burkhardt (46, 9. Mateusz Majewski), 10. Maksymilian Hebel (67, 8. Karol Baranowski), 19. Filip Szewczyk - 14. Paweł Czychowski (66, 20. Tomasz Kolus).

żółte kartki: Gęsior, Sikorski.