apps

  • SŁUCHAJ ONLINE
Kamil- gwiazda narodowej kadry na mistrzostwach świata


Uczeń Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach – Kamil Grygiel z klasy II „a” Technikum – przebywa wraz z reprezentacją Polski na Mistrzostwach Świata AMP Futbol w Meksyku. Kamil to były reprezentant i wychowanek KS Polkowice, który po wypadku wrócił do czynnego sportu i kontynuuje swą przygodę z piłką nożną jako gracz AMP Futbolu. O jego klasie, umiejętnościach i zaangażowaniu świadczy fakt powołania go do reprezentacji narodowej i wyjazd na mundial. -Samego mnie to zaskoczyło, choć oczywiście i bardzo ucieszyło, że tak szybko ogarnąłem kule i przebiłem się do reprezentacji Polski. Przed wypadkiem bardzo ostro trenowałem i coś musiało zostać. Po wypadku jeszcze z większą intensywnością pracowałem na rehabilitacji i na siłowni. Później tylko wyrobiłem motorykę, podszlifowałem technikę. Bardzo mi w tym pomógł mój trener z KS Polkowic, który mnie prowadził przed wypadkiem- opowiada Kamil.

AMP Futbol (ang. Amputee Football, amer. Amp Soccer) to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez drużyny, w których biorą udział zawodnicy po jednostronnej wadzie lub amputacji kończyny dolnej (w przypadku graczy z pola) lub kończyny górnej u bramkarzy. -W Amp futbolu niezwykle ważne jest ułożenie kul, nad tym bardzo dużo ćwiczę, bo pozwoli mi to na silniejsze strzały. Została mi technika, przegląd pola, zrozumienie gry. Potrafię celnie podać. Wiem, że mogę stać się dużo lepszym piłkarzem i zamierza ostro trenować, żeby to osiągnąć. A gra w kadrze tylko mnie jeszcze bardziej motywuje- mówi polkowicki zawodnik. Nasza drużyna wygrała już z Kolumbią i Kostaryką, przegrała niestety pojedynek z Japonią, ale nie powiedzieli ostatniego słowa. Przed nami 1/8 finału mistrzostw świata w Meksyku z Haiti. Zapraszamy do kibicowania i oglądania już 1 listopada o godz.22.00 TVPSport. Trzymamy kciuki za wygraną i dalsze rozgrywki, a naszemu zawodnikowi życzymy wielu sportowych sukcesów i satysfakcji z zawodów! -Niech moja historia będzie przykładem dla ludzi, że nawet taka tragedia nie musi być końcem życia, ale początkiem czegoś nowego- podkreśla Kamil Grygiel.Reklama


Reklama
Legnica
Lubin
Polkowice
Jawor
Region
Reklama Reklama
Audycje
Adres
ul. Zielona 5/6
59-220 Legnica
tel. (76) 856-08-18

Sekretariat
tel. (76) 856-08-18
fax. (76) 856-06-66
[email protected]

Serwis/informacje
tel. (76) 856-08-88
[email protected]
[email protected]
Reklama
tel. (76) 856-07-77
tel. (76) 856-06-28
[email protected]

Studio
tel. (76) 852-53-54

Antena
tel. (76) 852-53-54
[email protected]

Konkursy
tel. (76) 852-53-54
Zgłoszenia o utrudnieniach
ruchu drogowego

[email protected]

Zgłoszenia wydarzeń
kulturalnych

[email protected]


Polityka prywatności
  • Adres
  • ul. Zielona 5/6
  • 59-220 Legnica
  • tel. (76) 856-08-18
  • Studio
  • tel. (76) 852-53-54
  • Konkursy
  • tel. (76) 852-53-54