• SŁUCHAJ ONLINE
Wzięli rewanż za puchar

W meczu 27. Kolejki III ligi piłkarskiej KGHM ZANAM Polkowice rozgromił przed własną publicznością Lechię Dzierżoniów 4:0. Bramki dla zespołu zdobyli: Maciej Bancewicz 2 oraz Piotr Azikiewicz i Mariusz Szuszkiewicz.

Polkowiczanie w meczu z Lechią chcieli się zrehabilitować za pucharową porażkę w Dzierżoniowie. Już w pierwszej akcji Maciej Bancewicz nie dał żadnych szans golkiperowi przyjezdnych i w 26 sek. było 1:0 dla KGHM ZANAM Polkowice. 10 min. później popularny „Bancu” po raz drugi umieścił futbolówkę w bramce Lechii. Przewaga polkowiczan nie podlegała dyskusji, a podopieczni trenera Enkeleida Dobi co kilka minut stwarzali zagrożenie pod bramką przyjezdnych. W 37 min. strzałem z dystansu Piotr zdobył 3-ciego gola dla zielono-czarnych. Tuż przed przerwą padł kolejny gol dla KGHM ZANAM Polkowice. Piotr Azikiewicz dorzucił piłkę z rzutu rożnego a Mariusz Szuszkiewicz uderzeniem głową zdobył kolejną bramkę. Do przerwy polkowiczanie prowadzili 4:0 i praktycznie było po meczu. W drugiej odsłonie nadal ton grze nadawali gospodarze jednak więcej bramek nie padło. Dzięki wygranej KGHM ZANAM Polkowice przynajmniej na chwilę ponownie zagościł na fotelu lidera.

KGHM ZANAM Polkowice – Lechia Dzierżoniów 4:0 (4:0)
Bramki: Bancewicz 1, 10, Azikiewicz 37, Szuszkiewicz 45+

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Magdziak, Kowalski-Haberek, Konefał, Ziemniak, Bancewicz (75 Kobiela), Szuszkiewicz, Karmelita (69 Galas), Azikiewicz (67Nowacki), Ostrowski, Fryzowicz (80 Surożyński)

Lechia Dzierżoniów: Spaleniak – Borowy (85 Muszyński), Paszkowski, Lechocki (62 Smutek), Szydziak (80 Terpiłowski), Niedojad, Pietkiewicz, Barski, Korkuć, Słonecki, Tomaszewski (69 Brzezicki)