• SŁUCHAJ ONLINE
Medale dla legnickich taekwondoków w Pucharze Polski

Wioleta Hanisch i Paweł Woźniak, zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do, wywalczyli złote medale podczas Pucharu Polski w Taekwon-do w Nowej Rudzie. Srebrny medal zdobyła Kamila Kolanowska. Wioleta Hanisch zajęła pierwsze miejsce w walkach + 75 kg i trzecie w  układach formalnych, a Kamila Kolanowska drugie w walkach do 75 kg. Paweł Woźniak okazał się bezkonkurencyjny w kategorii średniej do 70 kg. Na piątych miejscach start zakończyły Weronika Gawron (walki juniorek -55 kg) i Monika Kowalczyk (układy formalne). Z powodu kontuzji w turnieju nie wystartowali Maciek Żuk i Marcin Blicharski. W tegorocznym Pucharze Polski wystartowało 284 zawodniczek i zawodników z 45 klubów. Zawody w Nowej Rudzie Słupiec były pierwszym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w chorwackim Porecu (27.04 – 01.05.). Kolejnym turniejem ogólnopolski kwalifikującym do reprezentacji Polski będzie Grand Prix, które za dwa tygodnie rozegrane zostanie w Głubczycach.