• SŁUCHAJ ONLINE
Piłkarze Górnika Polkowice pokonali Piasta Żmigród 1:0

W swoim drugim meczu kontrolnym rozegranym w tym roku piłkarze Górnika Polkowice pokonali Piasta Żmigród 1:0. Bramkę dla zielono-czarnych w ostatniej minucie spotkania zdobył Eryk Sobków. Mecz rozegrano w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, na sztucznej płycie w Lubinie. Odczuwalna ujemna temperatura i padająca mżawka nie ułatwiały graczom obu drużyn na pokazanie wszystkich swoich umiejętności. Początek spotkania należał do Górnika, który w pierwszych 15 minutach zamknął rywala na jego polu karnym. Niestety pomimo wielu dogodnych sytuacji, piłka nie chciała wpaść do bramki Piasta. Od 30 minuty zaatakowali przyjezdni, ale doskonale w bramce polkowiczan spisywał się Jakub Kopaniecki. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis. W tej części spotkania trener Enkeleid Dobi sprawdzał m.in. zawodników, którzy walczą o wejście do podstawowego składu Górnika. W drugiej odsłonie szkoleniowiec zielono-czarnych wysłał do boju drugą jedenastkę. Gdy wydawało się, że gole w tym meczu nie padną, w 89 min. solową akcją popisał się Eryk Sobków, który pięknym strzałem pokonał golkipera gości.

Górnik Polkowice – Piast Żmigród 1:0 (0:0)
Bramka: Eryk Sobków 89

Górnik Polkowice
1 połowa: Kopaniecki – Król, zawodnik testowany, Kowalski-Haberek, Azikiewicz, Mucha, Wacławczyk, Baranowski, Szymkowiak, Bednarski, Szuszkiewicz

2 połowa: Furtak – Radziemski, Kocik, Opałacz, Ekwueme, Galas, Surożyński, Osiadły, Sobków, zawodnik testowany

Grali także: Malec, Morawski, Mazurowski, Janczak