• SŁUCHAJ ONLINE
Najpiękniejsza szopka pochodzi z Aleksandrowa


W Legnicy została wybrana najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa. Przez cały miesiąc do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci napływały stajenki betlejemskie nie tylko z diecezji legnickiej, ale i całej Polski. W piątek poznaliśmy werdykt jury. Jak podkreśla Kazimierz Pleśniak – prezes legnickiego TPD, wybór jak każdego roku do łatwych nie należał. Trzeba było bowiem wybrać tę najpiękniejszą spośród  180 nadesłanych m.in. z Legnicy, Jeleniej Góry,  Lubina, Obornik Śląskich, a nawet Krynicy Morskiej. Szopki bożonarodzeniowe powstawały w szkołach, świetlicach a także w gronie rodzinnym.  GRAND PRIX  zdobyła 12-letnia Karolina Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie, która zbudowała stajenkę betlejemską z szarego płótna. Teraz szopki  będzie można podziwiać do 2 lutego w Muzeum Miedzi oraz legnickich kościołach. 



PROTOKÓŁ z posiedzenia jury oceniającego prace  nadesłane na Regionalny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową 2015   

Komisja oceniająca prace plastyczne w składzie

Janina Stasiak – krytyk, historyk sztuki

Łucja Seredyszyn -Wojtasik – historyk sztuki

Dariusz Czekaj – OM TPD, historyk sztuki

Maria Ugniewska – Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy”

Alina Tarnawska- OM TPD, animator kultury

spośród 180 nadesłanych prac postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujących autorów prac:

GRAND PRIX

 – Karolina Wróbel, 12 lat, Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie

 KATEGORIA WIEKOWA 5-7 LAT

  I Miejsce – Karol Jaszczyszyn,6 lat, Szkoła Podstawowa w Kościelcu

 II Miejsce – Maja Baranowicz, 6 lat, Szkoła Podstawowa w Kunicach

 III Miejsce –Maja Pochylska, 6 lat, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Radwanicach

 Wyróżnienia 

  • Natalia Głodowicz, 6 lat, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Radwanicach

  • Jakub Kacperski, 4 lata, Miejskie Przedszkole Nr 18 w Legnicy

  • Zuzanna Czubak, 7 lat, Szkoła Podstawowa w Kościelcu

  • Arkadiusz Stegienko, 6 lat, Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

KATEGORIA WIEKOWA 8-11 LAT

 

  I Miejsce – Michał Janusz 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Chojnowie

 II Miejsce- Oliwia i Patrycja Siczek,10,11lat, Szkoła Podstawowa w Rzeszotarach

 II Miejsce ex aequo – Wiktoria Szczepańczyk, 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Lubinie

 II Miejsce ex aequo - Katarzyna Grzegorek, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 12 w Lubinie

 III Miejsce – Oliwia Papadopoulu, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Rzeszotarach

 III Miejsce – Piotr Paczyński, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Rzeszotarach

  Wyróżnienia 

  • Wiktoria Sawko, 8 lat, Zespół Szkół w Legnickim Polu

  • Nikola Woźniak S, 9 lat, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śl.

  • Wiktor Wawrzyniak, 8 lat, SOSZW w Szklarach Górnych

  • Maja Majchrzak, 10 lat, Zespół Szkół w Legnickim Polu

  • Gabriela Szpak, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Kościelcu

  • Maciej Prokopczak, 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Lubinie

  • Dawid Zając, 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Lubinie

  • Maciej Słowikowski, 9 lat, Szkoła Podstawowa w Szklarach Górnych

  • Natalia Gruca, 8 lat, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Legnicy

  • Magdalena Zajdel, 9 lat, Szkoła Podstawowa w Zagrodnie

  • Gabriela Wójciak, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Kunicach

  • Weronika Kiekierz, 8 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach

  • Aleksandra Rogala, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Kaczorowie

  • Magdalena Wolanin i Martyna Stasiowska 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Legnicy

  • Jowita Belkiewicz, 8 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach

  • Katarzyna Lewandowska, 10 lat, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Legnicy

 

  • Vanessa Barańska, Szkoła Podstawowa Nr 12 w Lubinie

  • Anna Bruchlikowska i Oliwia Buczek,11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 18 w Legnicy

  • Mateusz Kapral, 8lat, Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach

  • Nikola Skorupska, 11 lat, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śl.

  • Justyna Fedorowska,8 lat, szkoła Podstawowa Nr 8 w Lubinie

  • Konrad Wojtowicz , 9 lat , Szkoła Podstawowa Krzeczyn Wielki

  • Łukasz Antkowiak, 10 lat, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śl.

 

 

KATEGORIA WIEKOWA 12-15 LAT

 

I Miejsce – Katarzyna Leszczynowicz, 12 lat, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śl.

II Miejsce – Martyna Słota, 15 lat, Zespół Szkół w Przemkowie

II Miejsce ex aequo Jakub Bentkowski, 15 lat, Gimnazjum Publiczne w Ścinawie

III Miejsce – Melania Siwek, 15 lat, Zespół Szkół Integracyjnych w Legnicy, Gim. Nr 9

III Miejsce ex aequo Amelia Czerczer, 12 lat, Szkoła Nr 2 w Piasecznie

Wyróżnienia

  • Hanna Kołodziejczyk i Anastasja Soboliewa, 13 lat, Zespół Szkół w Legnickim Polu

  • Piotr Żabiński, 15 lat, Salezjańskie Gimnazjum w Lubinie

  • Gerard Simlat, 12 lat , Szkoła Podstawowa Nr 12 w Lubinie

  • Jagoda Bartosiak, 12 lat, Szkoła Podstawowa w Niemstowie

  • Aleksandra Kowalska, 13 lat, Zespół Szkół w Krynicy Morskiej

 KATEGORIA WIEKOWA POWYŻEJ 16 LAT

 

Wyróżnienia

  • Stefan Szpakowski, 16 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Jeleniej Górze

  • Dariusz Polikowski,17 lat, SOSZW Szklary Górne

  • Mateusz Zymiak,16 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach

  • WTZ im. Andrzeja Krakowskiego w Legnicy

  • Fatima Kozłowska, 21 lat, SOSZW w Szklarach Górnych

  • Aleksandra Podsiedlik, 18 lat, I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy



Reklama


Reklama
Legnica
Lubin
Polkowice
Jawor
Region
Reklama Reklama
Audycje
Adres
ul. Zielona 5/6
59-220 Legnica
tel. (76) 856-08-18

Sekretariat
tel. (76) 856-08-18
fax. (76) 856-06-66
plus@legnica.fm

Serwis/informacje
tel. (76) 856-08-88
serwis@legnica.fm
radio@legnica.fm
Reklama
tel. (76) 856-07-77
tel. (76) 856-06-28
reklama@legnica.fm

Studio
tel. (76) 852-53-54

Antena
tel. (76) 852-53-54
antena@legnica.fm

Konkursy
tel. (76) 852-53-54
Zgłoszenia o utrudnieniach
ruchu drogowego

drogi@legnica.fm

Zgłoszenia wydarzeń
kulturalnych

kultura@legnica.fm






Polityka prywatności
  • Adres
  • ul. Zielona 5/6
  • 59-220 Legnica
  • tel. (76) 856-08-18
  • Sekretariat
  • tel. (76) 856-08-18
  • fax. (76) 856-06-66
  • plus@legnica.fm
  • Serwis/informacje
  • tel. (76) 856-08-88
  • serwis@legnica.fm
  • radio@legnica.fm
  • Reklama
  • tel. (76) 856-07-77
  • tel. (76) 856-06-28
  • reklama@legnica.fm
  • Studio
  • tel. (76) 852-53-54
  • Antena
  • tel. (76) 852-53-54
  • antena@legnica.fm
  • Konkursy
  • tel. (76) 852-53-54
  • Zgłoszenia o utrudnieniach ruchu drogowego
  • drogi@legnica.fm
  • Zgłoszenia o utrudnieniach ruchu drogowego
  • drogi@legnica.fm
  • Zgłoszenia wydarzeń kulturalnych
  • kultura@legnica.fm