W Legnicy zostały wybrane najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe. Przez cały miesiąc do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci napływały stajenki betlejemskie z całej Diecezji Legnickiej. Jak podkreśla Kazimierz Pleśniak – prezes legnickiego TPD, pomysłowość dzieci była ogromna. Powstały szopki z kory drzew, mchu, piernika, makaronu, ciastoliny, a nawet sznurka i suszonej trawy. Jednak mimo trwającej epidemii koronawirusa na konkurs zgłoszono 126 szopek, które tworzyli uczniowie w szkołach, świetlicach, a także w gronie rodzinnym. Jury nagrodziło 55 szopek z Legnicy, Lubina, Radwanic, Dąbia, Gierałtowca, Kunic, Legnickiego Pola, a nawet Obornik Śląskich.
PROTOKÓŁ z posiedzenia jury oceniającego prace nadesłane na
XXXI Regionalny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę i Stroik Bożonarodzeniowy i Kartkę Świąteczną 2021
z dnia 10.12.2021 r.
Komisja oceniająca prace plastyczne w składzie:
Janina Stasiak – krytyk, historyk sztuki
Łucja Wojtasik-Seredyszyn- – historyk sztuki
spośród 159 nadesłanych stroików postanowiła wyróżnić autorów następujących prac:
STROIKI ŚWIĄTECZNE
WYRÓŻNIENIA:
Julia Bobik, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie
Tymoteusz Buczek, 11 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach
Kornelia Buzon, 7 lat, Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy
Hubert Chojnicki, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Krzeczynie Wielkim
Małgorzata Gandziarowska i Natalia Jagodzińska, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Głogowie
Kacper Jucewicz, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Kunicach
Michał Kaczuga, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 6 w Legnicy
Wiktora Kosior, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Krzeczynie Wielkim
Maciej Kureń, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach
Jakub Lorenth, 9 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach
Damian Maciąg, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Siedlcach
Natalia Maćkowiak, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 w Obornikach Śląskich
Szymon Maćkowiak, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 w Obornikach Śląskich
Oliwia Migdał, 12 lat, Szkoła Zespół Szkół Integracyjnych w Legnicy
Nina Olewnik, 7 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach
Julia Paluchowska, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 w Obornikach Śląskich
Aleksandra Porwolik, 9 lat, Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach
Agata Słowińska, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie
Karolina Ślemp, 9 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Mikołajowicach
Zuzanna Ślipko, 11lat, Szkoła Podstawowa w Rosochatej
Livia Tietianiec, 10 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie
Mateusz Węgrzynek, 14 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach
Spośród 126 nadesłanych szopek postanowiła wyróżnić autorów następujących prac:
SZOPKI BOŻONARODZENIOWE
PRZEDSZKOLA
Julian Kotala, 5 lat, Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu - I miejsce
Zuzanna Marcinek, 5 lat, Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu - II miejsce ex aequo
Martynka Sokół, Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Wągrodnie - II miejsce ex aequo
Aleksander Ratajczak, 6 lat, Przedszkole Miejskie nr 7 w Lubinie - III miejsce ex aequo
Lena Dzimira, 6 lat, Szkoła Podstawowa nr 6 w Legnicy - III miejsce ex aequo
Milena Chmielowiec, 6 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie- Wyróżnienie
Hanna Hać, 5 lat, Przedszkole Publiczne w Radwanicach- Wyróżnienie
Leon Karpiejczyk, 3 lata, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach - Wyróżnienie
Karolina Kodzis, 5 lat Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Okmianach - Wyróżnienie
Mikołaj Ławniczak, 5 lat, Przedszkole Samorządowe w Kunicach- Wyróżnienie
Praca zbiorowa, Miejskie Przedszkole nr 2 w Legnicy- Wyróżnienie
KATEGORIA WIEKOWA 7-9 LAT
Daria Lewandowska, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 2 w Prochowicach – I miejsce ex aequo
Maja Skrzątek, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie – I miejsce ex aequo
Tymon Staszewski, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 10 w Legnicy – II miejsce ex aequo
Amelia Balewicz, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Krzeczynie Wielkim - II miejsce ex aequo
Lila Bonk, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Okmianach
Oliwia Konieczna, 8 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach - III miejsce ex aequo
Jan Daniluk, 9 lat, Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy – III miejsce ex aequo
Dominik Czereba, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Bieniowicach - Wyróżnienie
Piotr Dacko, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Wągrodnie - Wyróżnienie
Karolina i Przemysław Głęboccy, 8 i 7 lat, Szkoła Podstawowa w Kunicach - Wyróżnienie
Wojtek Gorzyński, 9 lat, Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie - Wyróżnienie
Jagoda Janiewska, 8 lat, Szkoła Podstawowa nr 16 w Legnicy - Wyróżnienie
Martyna Jankowska, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Rosochatej - Wyróżnienie
Zuzanna Kopij, 7 lat, Szkoła Podstawowa w Dąbiu- Wyróżnienie
Hania i Adam Kubiccy, 8 lat i 5 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach - Wyróżnienie
Maja Maziec i Mikołaj Winiarski, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 16 w Legnicy - Wyróżnienie
Aleksandra Miklarz, 8 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach- Wyróżnienie
Milan Pacierz, 7 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie - Wyróżnienie
Wiktoria Podleśna, 8 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Obornikach Śląskich - Wyróżnienie
Stanisław Skrzypacz, 8 lat, Szkoła Podstawowa w Okmianach - Wyróżnienie
Maja Struska, 9 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach- Wyróżnienie
Bartosz Turkiewicz, 9 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach- Wyróżnienie
Kacper Tymczuk, 9 lat, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie- Wyróżnienie
Anna Zalas, 7 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach - Wyróżnienie
KATEGORIA WIEKOWA 10-12 LAT
Paulina Paczosa, 10 lat, Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy – I miejsce ex aequo
Zuzanna Skrzypacz, 12 lat, Szkoła Podstawowa w Okmianach – I miejsce ex aequo
Weronika Kukowska, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy – II miejsce
Szymon Maćkowiak, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 w Obornikach Śląskich - III miejsce ex aequo
Liliana Chojnacka, 12 lat, Zespół Szkół Integracyjnych w Legnicy – III miejsce ex aequo
Julia Alfawicka, 12 lat, Zespół Szkół Integracyjnych w Legnicy - Wyróżnienie
Piotr Antczak, 10 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach - Wyróżnienie
Patrycja Hać, 10 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach - Wyróżnienie
Korneliusz Junk, Szkoła Podstawowa w Dąbiu - Wyróżnienie
Wiktoria Kobzdej, 12 lat, Zespół Szkół Integracyjnych w Legnicy - Wyróżnienie
Emilia Kogus, 10 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach - Wyróżnienie
Zuzanna Kulczyńska, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 16 w Legnicy - Wyróżnienie
Piotr Matczak, 10 Lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach - Wyróżnienie
Martyna Mazepa, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich - Wyróżnienie
Julia Nalepa, 11 lat, Zuzia Szczepańska, 10 lat, Patryk Ptak, 11 lat, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie - Wyróżnienie
Borys Podkalicki, 11 lat, Zespół Szkół Integracyjnych w Legnicy - Wyróżnienie
Przemysław Romanowicz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach - Wyróżnienie
Remigiusz Sip, 11 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach - Wyróżnienie
Julia Wesołek, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach - Wyróżnienie
Marek Wyrwas, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Trzebnicach - Wyróżnienie
Iwan Shainoha, Szkoła Podstawowa nr 4 w Legnicy - Wyróżnienie
KATEGORIA WIEKOWA 13-15 LAT
Maria Narusz, 14 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 w Prochowicach – II miejsce
Miłosz Burzyński, 13 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach– III miejsce
Justyna Fedorowska, 14 lat, Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie
Malwina Wilk, 13 lat, Zespół Szkół Integracyjnych w Legnicy
KATEGORIA WIEKOWA POWYŻEJ 15 LAT ORAZ POZOSTAŁE PALCÓWKI
Natalia Hyży, Zuzanna Grubasz, Kornelia Ponanta, 18 lat, Zespół Szkół Ekonomicznych w Legnicy - Wyróżnienie
Krystian Szeptuch, 18 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szklarach Górnych - Wyróżnienie
Marcel Szłapa, 15 lat, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie - Wyróżnienie
Michał Konopacki, 16 lat, I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy - Wyróżnienie
Kamila Korczyńska, Julia Pliniewicz, 17 lat, I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy - Wyróżnienie
KARTKI ŚWIĄTECZNE
Spośród 356 nadesłanych kartek świątecznych postanowiła wyróżnić autorów następujących prac:
WYRÓŻNIENIA:
Antoni Bajorski, lat 6, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu, Szkoła Podstawowa w Mikołajowicach
Tymoteusz Buczek, 11 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach
Olga Byczkowska, 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 6 w Legnicy
Hubert Chojnicki, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Krzeczynie Wielkim
Oliwia Cierpińska, 14 lat, Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich
Kaja Drążel, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Siedlcach
Emilia Grabarczyk, 10 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu
Mateusz Hanc, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach
Nikola Hołda, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Krzywej
Weronika Jadwisieńczak, 13 lat, Szkoła Podstawowa nr 4 w Legnicy
Korneliusz Jung, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Dąbiu
Julia Kocjan, 7 lat, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lubinie
Julia Kosior, 12 lat, Szkoła Podstawowa w Krzeczynie Wielkim
Nina Kubiak, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lubinie
Hanna Kubik, 8 lat, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu
Martyna Kuk, 13 lat, Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach
Hania Lubera, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Krzeczynie Wielkim
Aleksandra Marć, 13 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu
Ewa Mulawa, 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 6 w Legnicy
Alicja Ochrymowicz, 11 lat, Szkoła Podstawowa w Krzywej
Zuzanna Płaskoń, 10 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu
Szymon Rożek, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Wągrodnie
Remigiusz Sip, 11 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach
Gabriela Surmiak, 7 lat, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu
Hanna Szmidt, 12 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu
Maja Śliwińska, 10 lat, Szkoła Podstawowa w Trzebnicach
Justyna Trybka, Zuzanna Jaśkiewicz, 10 lat, Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach
Katarzyna Wan, 12 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu
Jagoda Żyta, 6 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach