apps

  • SŁUCHAJ ONLINE
Gala Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego


Damian Romańczyk z klubu strzelectwa sportowego Agat Złotoryja został sportowcem roku 2019 w Zagłębiu Miedziowym. Najlepszym trenerem uznano Marosa Kovacika z CCC Polkowice natomiast drużyną roku został klub koszykówki CCC Polkowice. Nagrody wręczono w czasie corocznej Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego, która odbyła się w hotelu Qubus w Legnicy.



NAGRODZENI W SPORCIE ZA ROK 2019:

Plebiscyt e-legnickie.pl:

Najpopularniejszy zawodnik
1. Patryk Papros (Legnica, karate)
2. Wioletta Hanisch (Legnica, taekwon-do)
3. Nikola Kozłowska (Legnica, karate)
4. Mieszko Fortuński (Lubin, bilard)
5. Artur Trubicki (Ścinawa, karate)

Najpopularniejszy trener
1. Enkeleid Dobi (Polkowice, piłka nożna)
2. Kamila Dymidziuk (Legnica, karate)
3. Karol Forgiel (Jawor-Złotoryja, taekwon-do)
3. Łukasz Stawarz (Legnica, taekwon-do)

Najlepsza impreza sportowa
1. Bieg Cysterski w Krotoszycach

Najpopularniejszy zawodnik piłkarskich niższych lig
Karol Gracz (Górnik Lubin)

Najpopularniejszy trener piłkarskich niższych lig
Przemysław Cielewicz (Górnik Lubin)

Nagrody kapituły:
Sportowiec roku: Daniel Romańczyk (strzelectwo, Agat Złotoryja)
Trener roku: Maros Kovacik (CCC Polkowice, koszykówka kobiet)
Drużyna roku: CCC Polkowice (koszykówka kobiet)
Sportowe odkrycie roku: Bartosz Białek
Młodzieżowy sukces roku: EUCO UKS Dziewiątka Legnica (piłka ręczna dziewcząt)
Sportowy autorytet: Lubomir Guldan
Działacz sportowy: Witold Kulesza
Sportowy progres: Michał Paluta
Sportowa Ikona Zagłębia Miedziowego: Bożena Karkut
Mecenas sportu: Fundacja KGHM Polska Miedź

Nagroda specjalna (małe i średnie przedsiębiorstwa za propagowanie sportu i zdrowego trybu życia: Mine Master Sp. z o.o.
Nagroda specjalna (za współpracę i integrację): Wojciech Włodarczyk
Sport press Foto: Tomasz Folta
Promotor sportu: Jerzy Górski

Nagrody samorządów:
Legnicki trener: Celestyna Majchrzyk
Legnicki sportowiec: Maciej Żuk
Głogowski trener: Bartosz Derenowski
Sportowiec powiatu legnickiego: Marek Jerka
Trener powiatu lubińskiego: Tomasz Nimczyk
Klub powiatu lubińskiego: Klub Rugby Miedziowi Lubin
Chojnowskie zawodniczki: Wiktoria Brożyna, Eliza Laskowska
Jaworscy zawodnicy: Kornel Woźniak, Patryk Kusztal
Polkowicki trener: Bartosz Muszyński
Prochowicki sportowiec: Kinga Hanysz
Ścinawski trener: Michał Lewandowski
Złotoryjski sportowiec: Jakub Serok
Sportowiec gminy Krotoszyce: Sławomir Szymaniuk
Klub gminy Lubin: KS Unia Szklary Górne
Sportowiec gminy Wądroże Wielkie: Mateusz Mazur
Trener gminy Wądroże Wielkie: Bartosz Szymczyk

Wyróżnienia za wspieranie sportu w Zagłębiu Miedziowym otrzymali również samorządowcy: Tadeusz Krzakowski (Legnica), Rafael Rokaszewicz (Głogów), Adam Babuśka (Starostwo Powiatowe w Legnicy), Adam Myrda (Starostwo Powiatowe w Lubinie), Emilian Bera (Jawor), Łukasz Puźniecki (Polkowice), Robert Pawłowski (Złotoryja), Jan Serkies (Chojnów), Wojciech Woźniak (Krotoszyce), Alicja Sielicka (Prochowice), Tadeusz Kielan (gmina Lubin, Ścinawa) oraz Elżbieta Jedlecka (Wądroże Wielkie).



Reklama


Reklama
Legnica
Lubin
Polkowice
Jawor
Region
Reklama Reklama
Audycje
Adres
ul. Zielona 5/6
59-220 Legnica
tel. (76) 856-08-18

Sekretariat
tel. (76) 856-08-18
fax. (76) 856-06-66
[email protected]

Serwis/informacje
tel. (76) 856-08-88
[email protected]
[email protected]
Reklama
tel. (76) 856-07-77
tel. (76) 856-06-28
[email protected]

Studio
tel. (76) 852-53-54

Antena
tel. (76) 852-53-54
[email protected]

Konkursy
tel. (76) 852-53-54
Zgłoszenia o utrudnieniach
ruchu drogowego

[email protected]

Zgłoszenia wydarzeń
kulturalnych

[email protected]






Polityka prywatności
  • Adres
  • ul. Zielona 5/6
  • 59-220 Legnica
  • tel. (76) 856-08-18
  • Studio
  • tel. (76) 852-53-54
  • Konkursy
  • tel. (76) 852-53-54