• SŁUCHAJ ONLINE
Mistrzowie sportu Zagłębia Miedziowego 2019

Legnicki karateka Patryk Papros oraz trener Górnika Polkowice Enkeleid Dobi zwyciężyli w Plebiscycie Sportowym Zagłębia Miedziowego w kategoriach najpopularniejszy zawodnik i trener. Najlepszą imprezą sportową roku został wybrany Bieg Cysterski w Krotoszycach. Natomiast w kategorii najlepszy zawodnik i trener niższych lig wygrali - Karol Gracz oraz Przemysław Cielewicz, obaj z Górnika Lubin. Na liście nominowanych znalazło się 50 sportowców, 19 trenerów oraz 20 imprez. Najbardziej zacięta na finiszu była walka „bratobójcza” w kategorii najpopularniejszy trener. Co ciekawe, doszło do remisu. Trener taekwon-do Karol Forgiel (szkoleniowiec klubu Złotoryja-Jawor) zremisował ze swoim byłym szkoleniowcem Łukaszem Stawarzem (opiekun legnickiego klubu). Obaj zajęli ex aequo trzecie miejsce. Wręczenie nagród odbędzie się podczas Balu Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego, który odbędzie się 7 lutego 2020 roku w hotelu Qubus w Legnicy. Organizatorami są: Urząd Miasta Legnicy, Portal e-legnickie.pl, Legnickie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy. Partnerem jest hotel Qubus w Legnicy. Patronat nad wydarzeniem objęli prezydent Tadeusz Krzakowski i KGHM Polska Miedź S.A.